MyRiddle Logo
| תשחצים | תשבצים | סודוקו | טריוויה | תפזורות | ריבועי קסם | פירמידות | קפד ראשו | היגיון | מלים מסתתרות | אנגרם ראשי
הוסף למועדפיםהפוך לדף הבית
פורומים | חברי האתר | חיפוש | עזרה | פרסים | בדיחות | סקרים | צור קשר
פורומים > פורום כללי > שאלות ותשובות
שאלות ותשובות / ברק דרור
נערך לאחרונה ע"י ברק דרור בתאריך 02/01/2009 11:16:48

אני בונה תשבץ והמחשב לא כותב שום הגדרה. איך כותבים?
שים לב שמעל התשבץ יש מרווח לבן קטן עם סמן. יש לסמן את המונח בעכבר ואז להקליד את ההגדרה. במרווח הלבן תירשם ההגדרה המתאימה.

נתקעתי בתשבץ, איך פותרים מכאן?
אם ראיתם ש"נתקעתם בתשבץ", ואף הגדרות סמוכות לא עוזרות, תוכלו ללחוץ על כפתור "נקה הכל", והמחשב ינקה לכם את השגיאות בתשבץ. מלבד זאת ישנם גם כפתורים למקרה שהתייאשתם: "פתור" לפתירת המונח הנוכחי ו"פתור הכל" לפתירת כל התשבץ.

אני רוצה לחזור לתשבץ שפעם פתרתי/בניתי ואיני זוכר/ת את מספרו. איך אאתר אותו?
ראשית, ליד כל תשבץ שביקרתם בו יסומן . אם עדיין זה לא עוזר ניתן לגשת לדף החיפושים ושם תציינו מונח כלשהו שאתם זוכרים מהתשבץ וחפשו אותו. אם אתם מתכוונים לתשבץ ששמרתם באופן זמני, תוכלו למצוא אותו בחידות בעריכה תחת סטטוס "ממתין לעריכה שלך".

למה כשאני רוצה לבנות חידה אני נדרש להתחבר או להרשם למערכת?
מי שרוצה לבנות חידה כלשהי (כל חידה) חייב להיות רשום במערכת. הסיבה לכך היא שאף חידה לא מאושרת אוטומטית אלא עוברת תהליך בדיקה ואישור. במידה ויש הערות - בעל החידה צריך לתקן את התשבץ בהתאם להערות (כמי שמפורט כאן). וכמובן שכדי לגשת לדף "חידות בעריכה", הדף בו מאוחסנים התשבצים ששלחת וטרם פורסמו, יש להיות משתמש רשום, כך שרק מי שהזדהה כבעל התשבץ יוכל לתקן אותו ולפרסמו בסופו של דבר.

האם אפשר לשמור תשבץ גם אם הוא עוד לא גמור?
אם אינכם יכולים מסיבה כלשהי לסיים כרגע את בניית התשבץ, תוכלו ללחוץ על כפתור `שמירה זמנית`. התשבץ יישמר ותוכלו לערוך אותו בזמן אחר (הקישור יופיע בדף חידות בעריכה). עם זאת, התשבץ לא יישלח לאישור אלא רק לאחר שתשמרו באופן סטנדרטי את התשבץ (כפתור `שמור`).

למה החידה ששלחתי לא מפורסמת באתר?
כפי שנאמר קודם, כל חידה שנשלחת לפרסום עוברת ראשית בדיקת מאשר, כדי לוודא שההגדרות והמונחים ראויים לפרסום. הינכם מתבקשים להמתין בסבלנות לאישור חידתכם. אנו משתדלים לעשות כל מאמץ כדי לבדוק כל חידה שנשלחת לא יאוחר מ-24 שעות ממועד שליחתה. במידה ויש הערות תוכלו לראותם בדף "חידות בעריכה". אם לא היו הערות החידה תפורסם מיד. אם יש - תוכלו לתקנם ע"פ ההערות ולשלוח שוב עד שתאושר. אם שמרתם שמירה זמנית תשבץ או תשחץ, התשבץ אף לא יגיע לבדיקה אלא לאחר שתשמרו אותו ע"י כפתור "שמור".
ישנו נוהל הסמכה, שמאפשר למחברים שכותבים ללא שגיאות להפוך למוסמכים, ואז חידותיהם מתפרסמות אוטומטית ללא צורך באישור.

אני לא מסכימ/ה עם ההערות שקיבלתי לחידה שחיברתי. ואם אני חושב/ת שהמונח או ההגדרה תקינים?
על מחבר החידה לספק את המונחים וההגדרות לחידותיו, ותפקידו של המאשר לבדוק אותם.
מטבע הדברים, ישנם מקרים בהם יתקבלו המונחים וההגדרות וישנם מקרים בהם ידחו.
כל החומר נבדק ע"י ספרי עזר ומקורות שונים, ואם מונח או הגדרה מסויימים לא אושרו, סימן שהיתה לכך סיבה מסוימת, למשל: שגיאות כתיב (אפילו סוגריים הפוכים), הגדרה או מונח לא נכונים בעליל, בוטים, לא נימוסיים או שאינם נקיי לשון.
{בתרתי משמע ובבדיחות למבוגרים קיימת חריגה מכלל זה).
כיוון שהמטרה היא שהחידות תהיינה פתירות, על המחבר להשתמש במונחים פתירים ואף לתת רמזים במידת הצורך, כך שלא יהיה צורך רק לנחש. מצב בו מערכת האתר פותרת את החידה לאחר שבוע אינו רצוי.
יש לשים לב, שכאשר מגדירים מונח שהוא חלק ממכלול (שם של ספר, שיר, מפורסם וכיוצ"ב), יש לציין זאת ע"י סימון של שלוש נקודות.
לדוגמה: ספר של דן בראון: ... דה וינצ`י (צופן דה וינצ`י).

אם בכל זאת בדקת וחקרת היטב והינך משוכנע/ת שהצדק עמך, פנה שוב למאשר או למפקח של אותה קטגוריה וכלול בפנייה נימוקים מפורטים ואף מקורות למידע. ייתכן שתצליח לשכנע את אותו גורם לשקול שנית את החלטתו. במידה ולא הצלחת לשכנעו, תוכל לבחור למחוק את החידה או לקבל את החלטת המאשר/המפקח.

מדוע הפתרון של חידות המלים שחברתי מופיע בדף החידות מתחת לחידה עצמה?
הפתרון לחידות המלים שחיברת באתר מופיע לעיניך, לעיני המאשר שאישר את חידתך ולעיני מנהל האתר.
שאר חברי האתר אינם רואים את הפתרון.

מתי אוכל לקבל הסמכה להיות מאשר באתר?
המאשרים באתר הם בעלי ידע כללי רחב, המקלידים ללא שגיאות כתיב או הקלדה. בחירת המאשרים נעשית ע"י המפקחים ומנהל האתר, והם אלו שפונים לחברי האתר שנראים להם ראויים לקבל הסמכה לאישור חידות.

למה אני לא מצליח/ה להתחבר למערכת גם כשרשמתי שם משתמש וסיסמא נכונים?
ייתכן מאד שהדפדפן שלכם חוסם אפשרות של COOKIES. במידה וזו הסיבה אפשרו זאת (למשל ע"י הורדת רמת האבטחה). אם אתם משוכנעים שהסיבה שונה נסו לאתחל את הדפדפן. אם עדיין זה קורה צרו קשר ודווחו על הבעיה.

מה עושים אם שכחתי את שם המשתמש ו/או הסיסמא שלי?
במידה ורשמת דוא"ל בפרטי ההתקשרות, תוכל לגשת לדף שחזור סיסמא.
בדף זה הקישו את הדואל שרשמתם בדף החיבור ואז שם המשתמש והסיסמא יישלחו לדואר האלקטרוני שציינתם.

לא קיבלתי קישור בדוא"ל לאישור החשבון. מה עושים?
ראשית נסו להמתין כמה דקות, אם עובר זמן רב ועדיין לא קיבלתם, נסו לשלוח שוב את הקישור כאן. אם בכל זאת לא קיבלתם את הקישור, יתכן שטעיתם בדוא"ל, או שהדוא"ל לא תומך בשליחת הקישור, נסו להרשם מחדש, עם דואר אלקטרוני של הספק שלכם ולא בדואר אלקטרוני באינטרנט כגון GMAIL או HOTMAIL.

למה השיא שלי במשחק לא נרשם בטבלת השיאים?
גם אם שלחת שיא לרשימת השיאים, אין זה אומר שנרשמת שם, שכן רשימת השיאים היא רשימה מוגבלת (הביטו בטבלה וראו כמה מקומות יש בה). רק אם השיא שלכם ראוי להיכנס לטבלה זו הוא יוכנס לשם.

למה אין תחרות הפותר הראשון בתפזורות?
תפזורות הן סוג החידה היחיד שבו אפשר לעשות חידות פרטיות, למשל ילדים מהכיתה וכדומה. כמו כן לעתים נופלות שגיאות כתיב, שוב בגלל ריבוי המונחים. לכן אי אפשר לעשות תחרות פתירת תפזורות, ויש להתייחס לתפזורות כאל משחק יותר מאשר חידת-תחרות. יתכן שמצב זה ישתנה בעתיד.

למה הדפים באתר לא מתרעננים לי ואני צריך כל פעם ללחוץ על כפתור "רענן"?
נסה לבדוק אם הגדרות הדפדפן שלך לא תומכות ברענון אוטומטי. למשל באינטרנט אקספלורר בלשונית כללי, בהגדרות קבצים זמניים, צריך לוודא שלא מסומן NEVER אלא באופן אוטומטי.

למה הדפים מופיעים לי בג`יבריש?
יש להגדיר קידוד UTF8 בדפדפן:
תצוגה-->קידוד-->UTF8.

איך חוזרים לאתר לאחר הרחקה? האם החידות נמחקות גם?
החזרה לאתר אינה אוטומטית ותלויה בהחלטתם של בעלי התפקידים באתר. עם זאת, החידות של המורחק אינן נמחקות (אלא אם כן הן הוכחו כמועתקות ואז הן עשויות להימחק). ניתן לראות את רשימת המורחקים בטבלת ההרחקות.

לא מצאתי את השאלה שחיפשתי בדף זה. איפה אפשר לשלוח שאלה?
אם דף זה לא ענה על צרכיכם תוכלו ליצור קשר עם המערכת ולפרט את בעייתכם.

חזור לרשימת המאמרים

שלח תגובה | שלח מסר למחבר | קישור להודעה

האשכול של ההודעה:
שאלות ותשובות  ברק דרור 12:18:53 01/05/07
התחברות למערכת
שם משתמש:
סיסמא:
זכור אותי
הירשם | שכחתי
טריוויה ל-iPhone

ערוצים נבחרים:  הכרויות | בניית אתרים | פורומים | משחקים | תשבצים | סודוקו | היגיון | קניות ברשת , מכירות פומביות | תוכנות , הורדות |
לימודים רינגטונים ואייקונים | אימיול | בדיחות | הורוסקופ יומי ואסטרולוגיה | טריוויה | חידות | ספורט | סלולר | סרגל כלים | מבזקים | צ'אט

אודותינו  |   תנאי השימוש באתר  |   עזרה  |   הוסף למועדפים  |   הפוך לדף הבית  |   צור קשר  |   רכישת תוכן